صرافی ایرانی

بررسی جایگاه صرافی ایرانی و نکات ضروری که در خارج از ایران باید مد نظر باشد. صرافی ها به عنوان یکی از مطرح ترین موسسه های ارائه دهنده خدمات مالی در سراسر جهان مشغول به فعالیت هستند و به منظور خدمت رسانی به عموم مردم از جمله مسافران و توریست ها و همچنین افرادی که به یک کشور مهاجرت کرده اند، شکل گرفته اند که از بین آنها قصد داریم به بررسی صرافی در آنتالیا بپردازیم پس با ما تا انتها این مقاله همراه باشید.

صرافی های کشور ترکیه از جمله صرافی های آنتالیا آماده خدمت رسانی به ایرانی ها در زمینه های مختلف مالی و پولی هستند که از جمله آنها میتوان به تبدیل واحد پول، خرید و فروش واردات و صادرات، و بانکداری آنلاین اشاره نمود.

با توجه به این که امکان کلاه برداری در زمینه های مالی و پولی به خصوص در کشور های خارجی که با قوانین و زبان آنها به خوبی آشناییت نداریم، زیاد است، لازم است همواره از طریق یک شرکت معتبر که در زمینه صرافی و تبدیل ارز فعالیت میکند همکاری داشته باشیم تا بتوانیم با خیال راحت امور مالی خود را به آنها واگذاری کنیم.

شرکت تایماز به عنوان معتبر ترین صرافی در آنتالیا است که هموطنان ایرانی میتوانند با مراجعه به آن از خدمات مالی و سرمایه گذاری آن استفاده کنند و جهت رفع نیاز های ارزی خود با این صرافی معتبر در آنتالیا همکاری داشته باشند.

اهمیت آشنایی با صرافی های ایرانی در آنتالیا

آنتالیا یکی از جذاب ترین شهر های ترکیه برای مردم جهان و به خصوص ایرانی ها است که هم برای سفر و هم برای خرید ملک و سرمایه گذاری انتخاب میشود بنابراین آنتالیا یکی از پر رفت و آمد ترین شهری های ترکیه برای ایرانی ها طلقی میشود و همه سال شاهده حضور سیل عظیمی از مسافران و گردشکران در این شهر هستیم .
علاوه بر جنبه توریستی ، آنتالیا فرصت های بسیاری برای خرید ملک و اخذ اقامت برای اتباع خارجی فراهم کرده و با توجه به اوضاع سیاسی حال حاضر کشور، بسیاری از ایرانی ها تمایل به خرید ملک در این شهر داشته و برای دریافت اقامت آنجا اقدام میکنند.
اگر به هر دلیلی قصد داشته باشید به شهر آنتالیا بروید از جمله گردشگری، خرید، دادو ستد و تجارت، سرمایه گذاری و خرید ملک، در هر صورت برای انجام امور مالی خود نیازمند یک صرافی ایرانی معتبر خواهید بود که به راحتی کار تبدیل ارز و جابه جایی پول را برای شما انجام دهد.
در سفر به ترکیه باید به یاد داشته باشید که مبلغی را که قصد دارید همراه باخود ببرید بهتر است دلار باید ،البته لیر ترکیه هم گزینه خوبست اما در هر صورت بهترین انتخاب دلار آمریکاست زیرا یکی از پر طرفدار ترین ارز ها در جهان است و بسیاری از صرافی های معتبر در ترکیه و آنتالیا مشتاق دریافت و تبدیل آن هستند، از طرفی با توجه به ارزشمند بودن این ارز احتمال کم شدن ارزش نقدینگی شما کمتر خواهدبود.
برای خرید جنس در ترکیه میتوانید با مراجعه به صرافی های معتبر دلار های خود را به لیر ترکیه چنج کرده و با خیال راحت خرج کنید.

خدمات تایماز برای ایرانی ها در آنتالیا

تایماز معتبر ترین و قدیمی ترین شرکت سرمایه گذاری ایرانی در ترکیه است و صفر تا صد خدمات مالی و ارزی را برای ایرانی های مقیم ترکیه و یا توریست های ایرانی در ترکیه و آنتالیا فراهم کرده است که از جمله آنها میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

صرافی و کارتخوان ایرانی در آنتالیا

  • پرداخت انواع ارز های رایج از طریق ارسال توسط شبکه بانکی توسط روش سوئیفت و یا وسترن یونیون با ارائه انواع ضمانت های معتبر
  • انتقال سریع پول ،نداشتن محدودیت ارسال حواله لیر ، دلار ، یورو و غیره به ترکیه و یا بالعکس
  • نقد کردن چک های بین المللی شرکتها و شخص ها با ارائه ضمانت نامه های معتبر بانکی و یا امضا قرارداد در دفتر خانه ها و گشایش اعتبار اسناد
  • تحویل ارز در هر مکان و هر زمان
  • تحویل ارز در اداره تاپو

سوالات متداول در خصوص صرافی ایرانی

تمامی سوالات شما را در زمینه صرافی های ایرانی در آنتالیا و تبدیل ارز در آنتالیا ترکیه در زیرآورده ایم که میتوایند با مطالعه آنها اطلاعات مفیدی در این زمینه کسب کنید، همچنین اگر سوال دیگری داشته باشید میتوانید آن را در قیمت دیدگاه ها وارد کنید تا همکاران من در شرکت تایماز به آن پاسخ دهند.

4 گزینه مختلف وجود دارد که میتوانید در سفر به آنتالیا و یا هر کدام از شهر های ترکیه همراه با خود داشته باشید که عبارتند از لیر، یورو، ریال و دلار، اما کارشناسان تایماز همواره به شما توصیه میکنند که دلار آمریکا را همراه با خود داشته باشید چرا که یکی از محبوب ترین ارز های بین المللی است و بسیاری از صرافی های آن را چنج میکنند و همچنین افت قیمت کمتری به نسبت سایر ارز ها و به ویژه ریال دارند.

بر اساس جدید ترین قانونی که در مجلس شورای اسلامی ایران تصویب شده است، هر ایرانی تنها 6000 دلار میتواند در سفر به ترکیه و یا سایر کشور ها با خود به همراه داشته باشد.

با توجه به محدودیت خارج کردن ارز از کشور ، هر ایرانی تنها مقدار محدودی ارز را میتواند در سفر به ترکیه همراه با خود داشته باشد و اگر بخواهد پول ایرانی خود را به پول ترکیه ای تبدیل کند به صرافی ها نیاز دارد.
البته خدماتی که صرافی ها به عنوان یکی موسسه مالی و پولی ارائه میدهند گسترده تر است و علاوه بر تبدیل پول بسیاری از اموری مربوط به سرمایه گذاری را هم انجام میدهند.

برای تبدیل ارز باید با در دست داشتن پاسپورت و کارت ملی خود به یکی از صرافی های معتبر در ترکیه و آنتالیا مراجعه کنید و با چنج کردن (تبدیل کردن) پول خود، دلار، لیر و یا هر ارز دیگری را دریافت نمایید.

سه راهکار اصلی برای انتقال پول بین ایران  ترکیه وجود دارد که عبارتند از :

  1. واریز به تمام حسابهای بانکی ترکیه و ایران
  2. انجام حوالجات بانکی و وسترن یونیون
  3. حواله پول به حساب ترکیه بصورت حواله و EFT