نکات لازم برای اجاره ملک در ترکیه

نکاتی که لازمه برای اجاره کردن ملک  در ترکیه بدونین

 

)2705 - نکات لازم برای اجاره ملک در ترکیهاول اینکه خیلی بهتره که ملک رو از یک دفتر معتبر تهیه کنین و در این خصوص کمتر به اشخاص و یا دفاتر بی نام و نشون اعتماد کنین.

2705 - نکات لازم برای اجاره ملک در ترکیه ممکنه بعضی از صاحبخونه ها تا قبل از اینکه کیملیک یا همون کارت اقامت نداشته باشین ملکشون رو به شما اجاره ندن .حتی بعضی از صاحب خونه ها در صورت وجود کارت اقامت هم ممکنه از خارجی ها درخواست کفیل کنند. کفیل معمولا یک شهروند ترک و یا شخصیه که در ترکیه صاحب اعتباره.

2705 - نکات لازم برای اجاره ملک در ترکیهبرای بازدید از ملک حتما همه جای خانه رو چک کنین. شیرهای آب، پریزهای برق، خرابیهای احتمالی و …………چنانچه هر کدوم مشکل داره در حضور معرف ملک از خرابیها عکس بگیرین .برای هر تغییر کوچکی از قبیل فروکردن میخ در دیوار هم از قبل با صاحبخونه هماهنگ کنید چرا که صاحب خونه ها معمولا دنبال بهانه هستد تا پول ودیعه را به شما برنگردانند  این بهانه را دستشان ندهید.

2705 - نکات لازم برای اجاره ملک در ترکیهکپی سند ملک و پایان کارش رو رویت کنین. منازلی که پایان کار نداشته باشن ، قبض به نام مالک هم ندارن و بنابراین قبضها بنا به کارکرد صادر نمیشه بلکه خیلی بیشتر از مصرف باید هزینه بپردازین.

2705 - نکات لازم برای اجاره ملک در ترکیهتمام مفاد اجاره نامه رو با دقت بخونین. یا از یک مترجم کمک بگیرین .مثلا َدقت کنین که اگر نوشته باشن خونه رنگ شده تحویل داده شده ، یعنی شما هم باید رنگ شده تحویل بدید

2705 - نکات لازم برای اجاره ملک در ترکیهتمام خرابیها و مشکلات آپارتمان باید قبل از نقل مکان شما توسط صاحبخونه یا نماینده ش درست شود و بعد تحویل شما بشه

2705 - نکات لازم برای اجاره ملک در ترکیهدر ترکیه پول پیش معمولا به اندازه ۲ ماه اجاره ست اما ممکنه بعضی از صاحب خونه ها تا ۶ ماه اجاره را به عنوان ودیعه از خارجی ها درخواست کنند که این کاملا به توافق میان شما و صاحب ملک بستگی دارد.

2705 - نکات لازم برای اجاره ملک در ترکیهکمیسیون بنگاه در ترکیه بر خلاف ایران تماما به عهده مستاجر است. و این هزینه برابر با ۱۲ درصد اجاره سالیانه ملک است که باید نقد پرداخت کنید. اگر خونه ای را بدون واسطه گری یک بنگاه معاملات ملکی پیدا کردید و تونستید با صاحب خونه ارتباط برقرار کنید میتونید بدون نیاز به مراجعه به بنگاه قرارداد اجاره رو تنظیم کنید. البته با توجه به اینکه صاحب خونه سهمی در پرداخت کمیسیون بنگاه نداره معمولا ترجیح میده که در بنگاه این کار انجام بشه مگر اینکه از قبل شما رو بشناسه و بهتون اطمینان داشته باشه.

2705 - نکات لازم برای اجاره ملک در ترکیهبرای همه مسائل با صاحبخونه توافق کنید. اگر بخواید زودتر از موعد از خونه نقل مکان کنید ، قانونا مبلغ ودیعه به شما تعلق نمیگیره . بنابراین چنین پیش بینیهایی رو هم داشته باشید

2705 - نکات لازم برای اجاره ملک در ترکیهاسم تمام اعضای خانواده رو که قراره در منزل مورد نظر ساکن باشن توی قرارداد بنویسید.

2705 - نکات لازم برای اجاره ملک در ترکیهبرای همه پرداختها رسید داشته باشید .

2705 - نکات لازم برای اجاره ملک در ترکیهبه دسترسی ملک به وسایل نقلیه عمومی و سوپر مارکت دقت کنید.

2705 - نکات لازم برای اجاره ملک در ترکیهقبل از بستن قرارداد از هزینهء شارژ که به ترکی میشه عایدات مطلع بشید. در بعضی از آپارتمانها هزینه شارژ ماهیانه گاهی بسیار بالاست

2705 - نکات لازم برای اجاره ملک در ترکیهبرای تخلیه ملک حتما باید از قبل با صاحب خانه هماهنگ کنید. خصوصا در سیته ها یاهمون مجتمع ها به طور معمول اجازه خارج کردن هیچ نوع وسیله ای بدون هماهنگی با صاحب خونه داده نمیشه. اینکار به دو دلیل انجام میشه دلیل اول اینکه با توجه به اینکه بعضی خانه های در ترکیه به صورت مبله کرایه میشه و برای تفکیک اثاثی که متعلق به شماست و وسایلی که از قبل در خانه بوده باید با صاحب خانه هماهنگی بشه و دوم اینکه قبل از تخلیه، باید ملک از نظر خسارات احتمالی بازید بشه تا در خصوص بازگرداندن مبلغ ودیعه به شما تصمیم گرفته بشه.

2705 - نکات لازم برای اجاره ملک در ترکیهبیشتر اوقات ندونستن اطلاعات هر چند کم اهمیت ممکنه باعث مشکل بشه، بنابراین برای اجاره کردن ملک عجله نکنین و خوب بگردید و اطلاعات کسب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های مرتبط

من آماده پاسخگویی هستم، برای ارسال پیامتون اینجا کلیک کنید

Compare

کلمه کلیدی خود را وارد کنید